Надвірнянська ЗОШ І-ІІІ ступенів №3Субота, 21.07.2018, 21:23

Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | Поради психолога | Реєстрація | Вхід
Меню сайту

Міні-чат

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу

Адаптація дітей 6-7 років до навчальної діяльності
 
      Початок навчання у школі — один з найбільш складних і відповідаль­них моментів у житті дітей. Це не тільки нові умови життя й діяльності, це й нові контакти, нові відносини, нові обов'язки. Змінюється все життя дитини: усе підпорядко­вується навчанню, школі, шкільним справам і турботам. Це дуже напруже­ний період у житті дитини, тому що навчання в школі висуває перед дити­ною цілу низку завдань, не пов'язаних з наявним досвідом. Першокласни­кові необхідно освоювати абсолютно невідомий вид діяльності. Для цього потрібна максимальна мобілізація інтелектуальних і фізичних сил.
      У кожної дитини, яка вступила до школи, підвищується психічна напру­женість. Це позначається і на фізичному здоров'ї дитини, і на її поведінці.
      З початком навчання з'являється необхідність у досить тривалій неру­хомості, а це навантаження для дитини 6-7 років є найбільш стомливим.
      Адаптація дитини до школи відбувається не відразу: це досить тривалий процес, пов'язаний із сильним напруженням. усіх частин і систем організму. Успішність процесу адаптації багато в чому визначається станом здоров'я дитини. Тривалість адаптації — близько 5—6 тижнів (до середини жовтня), най­більш складними є перший і четвертий тижні навчання.
       Індикатором несприятливого перебігу процесу адаптації зазвичай є неадекватне поводження: занадто сильне збудження або, навпаки, млявість, необгрунтована агресивність або періоди депресії. Іншими сло­вами, якщо дитина поводиться інакше, не так, як звичайно, скаржиться на нездужання, поганий апетит, небажання йти до школи, це може бути пов'язане з дезадаптацією до навчального процесу.
 
 
Пам'ятка для батьків
 
1. Встановити і дотримуватись чіткого режиму дня, визначити обов’язки кожного члена сім’ї, разом з дітьми планувати життя родини. 2. Постійно тримати в полі зору шкільне життя дитини, цікавитися її успіхами і проблемами, труднощами та інтересами.
3. Знати коло товаришів своєї дитини, зони її неформального спілкування.
4. Виховувати у дітей відповідальне ставлення до свого здоров’я, прищеплювати розуміння свого обов’язку, самим в майбутньому утримувати свою сім’ю.
5. Обговорювати проблеми життя наркоманів, алкоголіків, наркоманів.
6. Обмежувати доступ дітей до інформації, що популяризує шкідливі звички.
7. Навчати дітей протистояти агітації прихильників нездорового способу життя, розвивати вміння відстоювати свою позицію.
8. Підтримувати постійний зв’язок зі школою, допомагати їй у пропаганді здорового способу життя.
9. Знати і вміти пояснити основні прикмети чи зовнішні ознаки вживання дітьми наркотиків тощо (зміна фізичного стану, поведінки, активності).
10. Бути готовими до консультації з педагогами, психологами, медиками, до відвертої розмови з дитиною, до прийняття певних рішень, відгукуватись на інформацію про відхилення в поведінці дитини.
 
Притчі з виховання
 
Подяка
Один учитель сказав учням намалювати те, за що вони хотіли б подякувати Богові. Вчитель гадав, що у цих дітей – вихідців із бідних родин – насправді не так багато причин відчувати вдячність. Він був переконаний, що всі намалюють купи солодощів, столи, що вгинаються від смачної їжі. Малюнок, який подав йому Михайлик, вразив вчителя: на ньому хлопчина зобразив руку. Але чия це рука? Клас зацікавився цим зображенням. «Для мене це рука Бога, що дає нам хліб насущний», висловилася одна дитина. «Це рука селянина. Він годує курей», - сказала інша. Поки діти ще малювали, вчитель нахилився над партою Михайлика і спитав його, чия то рука. «Це ваша рука», - прошепотів хлопчина. І тоді вчитель пригадав, як щовечора брав Михайлика за руку, бо він був найменшенький, і проводжав до виходу. Вчитель так само робив і з іншими дітьми, але для Михайлика це справді мало велике значення. Чи Ви замислювалися колись про те, яку велику силу можуть мати Ваші руки?
 
Важлива справа
- Татку, скільки тобі платять за одну годину на роботі?
- Сорок євро.
- Ось тобі 40 євро. Купую одну годину твого часу. Для себе!!!
 
Чому кричимо
Одного разу вчитель спитав своїх учнів: «Чому розгнівані люди кричать?»
- Кричать, бо втрачають терпіння, - відповів один з учнів.
- Але чому кричать до тих, що поруч? – знову спитав учитель.
- Кричать, бо хочуть, щоб їх почули, - пролунала відповідь. Учитель спитав:
- Отже, неможливо спокійно розмовляти?
Було чимало інших відповідей, але жодна не задовольнила вчителя. Тоді він сказав:
- Знаєте, чому розгнівана людина кричить на інших? Отож, коли двоє сваряться, їхні серця дуже віддаляються одне від одного. Щоб здолати ту віддаль, треба кричати – тоді тебе почують. Що більше люди розгнівані, то голосніше змушені кричати, щоб почути одне одного. А що буває, коли люди люблять один одного: вони не кричать, а шепочуть. Чому? Бо їхні серця дуже близько. Віддаль між ними така маленька, що їхні серця розмовляють пошепки. А коли любов дуже сильна не потрібен навіть шепіт – достатньо лише погляду. Їхні серця дуже добре розуміють одне одного. На закінчення вчитель додав: - Якщо сперечаєтесь, не дозволяйте вашим серцям віддалятися, не кажіть слів, які б ще більше їх віддалили. Віддаль може стати такою великою, що серця вже ніколи не знайдуть зворотної дороги. Є надійний спосіб, за допомогою якого можна припинити сварку: сваріться, міцно обіймаючись.
 
Чудо
- Ти віриш у чудо?
- Вірю. - Справді?
- Ти бачив яке-небудь чудо?
- Звичайно.
- Яке?
- Тебе.
- Мене? Хіба я чудо?
- Так.
- ???
- Ти дихаєш. Маєш ніжну теплу шкіру. В тобі б’ється серце. Ти бачиш. Чуєш. Бігаєш. Їси. Співаєш. Думаєш. Смієшся. Любиш. Плачеш…
- Так? І це чудо?!!!
 
Сторінку підготувала Хмель Н.В., соціальний педагог
 
Пошук

Календар
«  Липень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Архів записів
Корисні посилання
Шкільне життя Пиши українською  http://trudove.org.ua/- Учителю трудового навчання та креслення
Презентації для дітей
Copyright MyCorp © 2018
Безкоштовний хостинг uCoz